KONST / Litografier / Färglitografi 13453041
nr 1345 3041
Man Ray
(1890-1976), USA
Färglitografi, Signerad, numrerad 82/120, komposition med päron. Signerad. Motivet: 45x29cm
Man Ray, amerikansk konstnär född 1890, död 1976.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.800 kr
måndag 31 augusti 2020
kl 20:28:26
2.200 kr
2.400 kr
2.200 kr
2.400 kr (Budbetjänt)
2.600 kr
2.800 kr
3.000 kr
3.200 kr
6
3.400 kr
3.600 kr
6
- Klassiska
31 aug
Klassiska
Läs mer om Klassiska